142102782_1846098035543833_3693728059519797593_n

Out of the Box Challenge 2021 – Μαθητικός διαγωνισμός φαντασίας

Υπόθεση «καζανάκι»
Μπορείς να υπολογίσεις πόσες φορές τραβάνε το καζανάκι σε ένα σχολείο τον χρόνο; Προσπάθησε να εκτιμήσεις με όσο μεγαλύτερη ακρίβεια μπορείς, παίρνοντας υπόψη σου όσα περισσότερα πράγματα μπορείς.

Το Out of the Box Challenge έρχεται και φέτος ακόμα πιο ανανεωμένο! Αυτήν τη φορά η πρώτη φάση θα γίνει ηλεκτρονικά για να μπορούν να πάρουν μέρος όλοι με ασφάλεια από το σπίτι τους!

Ο πρώτος μαθητικός διαγωνισμός φαντασίας & κριτικής ικανότητας είναι γεγονός!

Μείνε σπίτι ασφαλής! Φέτος δε θα πας εσύ στον διαγωνισμό… θα έρθει αυτός σε εσένα! Το Out of the Box Challenge θα γίνει ηλεκτρονικά!

Είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις γρίφους και προβλήματα λογικής; Έχεις τη φαντασία ενός συγγραφέα; Την τετράγωνη λογική ενός μαθηματικού; Είσαι πρακτικός όσο ένας μηχανικός; Έχεις το βάθος σκέψης ενός φιλοσόφου; Τη δημιουργικότητα ενός καλλιτέχνη; Πόσο γρήγορα και σωστά μπορείς να πάρεις αποφάσεις; Πόσο σίγουρος είσαι για τις δυνατότητές σου;

Δέξου την πρόκληση και έλα να το ανακαλύψουμε!

Σε αυτή την πρόκληση δε θα σε βοηθήσει να θυμάσαι πράγματα απ’ έξω! Δεν απαιτείται καμία προηγούμενη γνώση και δε χρειάζεται να διαβάσεις τίποτα από πριν! Χρειάζεται να φέρεις μαζί σου την επιμονή, τη συγκέντρωση, την κρίση και τη φαντασία σου. Να θυμάσαι: Δεν υπάρχουν όρια για τον άνθρωπο που έχει αστείρευτη φαντασία!

Μείνε συντονισμένος! Ο μαθητικός διαγωνισμός φαντασίας και κριτικής ικανότητας έρχεται για 4η χρονιά! Βάλε φαντασία στον χρόνο σου. Κάνε εγγραφή εδώ!