28954128_1007276666092645_7799198302235333681_o

Ο Δρ. Σεραφείμ Βολιώτης είναι Μαθηματικός (University of Cambridge), Δικηγόρος Αγγλίας και Ουαλίας (barrister), Διαμεσολαβητής, Διαπραγματευτής και επίκουρος καθηγητής Στρατηγικής στο ALBA Graduate Business School του Αμερικανικού Κολλεγίου Ελλάδας (ACG). Διδάσκει επίσης ως επισκέπτης στο Πανεπιστήμιο της Κύπρου, το Πανεπιστήμιου του Sheffield και στη ΣΔΙΕΠ (πρώην Σχολή Πολέμου) της Πολεμικής Αεροπορίας. Επίσης είναι υπεύθυνος για τις θεματικές ενότητες της διαχείρισης συγκρούσεων και ηθικής στο διαδικτυακό MBA του Πανεπιστημίου του Λονδίνου, ενώ έχει εισηγηθεί εκατοντάδες επαγγελματικά σεμινάρια για στελέχη επιχειρήσεων και δικηγόρους.

Πιστεύοντας αδιαπραγμάτευτα στη διαθεματική και διεπιστημονική προσέγγιση των προβλημάτων, τα διδακτικά και ερευνητικά του ενδιαφέρονται είναι ποικίλα: θεωρητικά μαθηματικά, θεωρία παιγνίων, θεωρία λήψης αποφάσεων, διαπραγματεύσεις και διαχείριση συγκρούσεων, ηθική, φιλοσοφία της γνώσης, ψυχολογία και ηθική των στερεοτύπων, διαφθορά και απόκληση, νομική απόδειξη και οικονομικό έγκλημα.

Αγαπά την άσκηση, τις πολεμικές τέχνες, τον χορό αλλά και κάθε τι αυθεντικό.

brochure-banner-v2-image

Διλήμματα: Μπορείς να πάρεις τη σωστή απόφαση;

Πάρε μέρος και θα το ανακαλύψεις!

ΠΑΤΗΣΕ ΕΔΩ